About Us Image

33+

Yıllık Tecrübe

Amacımız

Önce insan sağlığı düşünmek, müşteri memnuniyetini en yüksek derecede ve sürekli tutmak, güçlü bir lojistiğe ve sevkiyata sahip olmak, insana ve kaliteye yatırım yapmak çevreye ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmek ve ülke ekonomisine önemli katkıda bulunmaktır.

// Misyonumuz

Günlük ve ekonomik değerleri sürekli değişen teknoloji ve gereksinimleri yakından takip edip en mükemmel olanı imal ederek müşterilerimizi memnun etmektir.

// Vizyonumuz

Kalitede örnek ve öncü olmak,

Kendimizi sürekli yenilemek için değişime açık olmak,

Uygun maliyetlerle en iyi kaliteye sahip olmak,

Kalite ve fiyat yönündeki beklentilerin uygun bir biçimde karşılanmasını sağlamak,

// Hedeflerimiz

Markamızın yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına tanıtmak ve bu pazarlarda iyi bir yere sahip olmak,

Sektörümüzdeki teknolojik gelişmeleri takip ederek firmamızın eksik yönlerini tamamlamak ve firmamızın ileride sektöründeki en gelişmiş teknolojilere sahip olmasını sağlamak,

Ürün kalitesinde rakip ürünlerden farklı olmak,

// Tarihçemiz

Olips Yağları bir Tuzcuoğlu kuruluşudur. Tuzcuoğlu firması 1955 yılında Muammer Tuzcuoğlu tarafından İzmir’de kurulmuştur. Kurucumuz Muammer Tuzcuoğlu ticarete ilk olarak evinin bahçesinde bulunan atölyesinde ürettiği sabunları pazarlarda satarak başlamıştır. 1970’li yıllarda ise Muammer Bey oğullarıyla birlikte plastik ambalaj malzemesi üretimi, deterjan üretimi ve benzin istasyonu bayiliği yapmaya başlamıştır. Maalesef 1989 yılında kurucumuz Muammer Tuzcuoğlu hayata gözlerini yummuştur. Ve bu üzücü olaydan sonra firmamızın yönetimini Alaettin ve Önder Tuzcuoğlu devralmıştır.

Firmamız uğraştığı sektörlerin yanı sıra 1992 yılında yemeklik sıvı yağ dolum ve ambalajlama tesisini kurarak yağ sektörüne girmiştir. 1997 yılında ise Çiğli-Ulukent’te bitkisel yağ rafine tesisini kurmaya başlamışlardır. Firmamız artık Olips markalı ürünlerini kendi tesislerinde rafine ettiği bitkisel yağları doldurmaya başlamıştır. Günümüzde fabrikamızın günlük üretim kapasitesi 200 tona çıkmıştır. 2015 yılında Manisa Muradiye fabrikanın satın alınmasıyla firmamız ham yağ ihtiyacını kendi tesisinden elde etmeye başlamıştır. Bugün ise firmamız bitkisel yağ sektöründeki sayılı isimlerin arasında yerini almış durumdadır. Firmamız 2020 yılının başında ikinci ham yağ üretim tesisi inşaatına başlamış olup 2021 yılında Aliağa tesisini devreye almıştır.